Šeimos klinikoje atliekame kraujo tyrimus ir echoskopiją

Moderini šeimos klinika Kaune “Rasos klinika” buvo įkurta 2002 metais. Šią kliniką sudaro du padaliniai, esantys Eigulių ir Žaliakalnio mikrorajonuose, o toks padalinių išdėstymas užtikrina patogų susisiekimą iš įvairių Kauno vietų. Mūsų šeimos klinikos pagrindinis tikslas – prieinamų ir kokybiškų paslaugų teikimas bei išskirtinis dėmesys ir rūpestis kiekvienu pacientu. „Rasos klinikoje” dirbantys gydytojai ne tik stengiasi kasdien rūpintis pacientų sveikata, bet ir dalijasi savo žiniomis žiniasklaidoje ar tarptautinėse konferencijose, tobulina bei gilina žinias įvairiuose mokymuose. Mūsų klinikos gydytoju tobulėjimas yra vienas iš svarbių aspektų, vedantis sveikesnių pacientų link. Suprantame, jog susirgęs žmogus yra labiau pažeidžiamas, todėl šeimos klinikoje nustatome bei gydome ne tik įvairias ligas, bet ir nuoširdžiai išklausome, atsakome į rūpimus klausimus, patariame, kaip tinkamai gydytis ar išvengti susirgimo. Tikime, kad pacientų pasitikėjimas, abipusė pagarba ir atvirumas padeda įveikti įvairiausias sveikatos problemas ir jaustis geriau. Be to, mūsų klinikos šeimos gydytojai su kiekvienu pacientu bei jo artimaisiais puoselėja tvirtus ir ilgalaikius santykius, o tai labai svarbu tiek geriau pažįstant pacientus, tiek nustatinėjant ligas.

Šeima – didžiausia vertybė, todėl šioje šeimos klinikoje Kaune užtikriname kompleksinį visų šeimos narių gydymą, diagnostiką ir profilaktinę sveikatos priežiūrą.  Rūpinamės visais – nuo pačių mažiausių iki vyresnio amžiaus pacientų. Klinikoje tarp šeimos gydytojo ir kiekvieno paciento užsimezga unikalūs ryšiai – jie bendrauja nuolat, o ne tik tiek, kiek trunka gydymas. Taip gydytojas gali stebėti, gerai pažinti ir suprasti pacientą, prognozuoti jo organizmo reakciją į vieną ar kitą veiksnį. Didžiuojamės, kad tai šeimos klinika, kuria pasitiki kiekvienas čia besilankantis pacientas.

Šioje Kaune esančioje šeimos klinikoje teikiamos tik kokybiškos paslaugos, diegiamos naujausios technologijos, naudojame žinomiausių pasaulio gamintojų medicinines priemones ir medikamentus, taikome naujausius gydymo metodus, čia atliekami išsamūs instrumentiniai ir laboratoriniai tyrimai. Naujausia technika leidžia tiksliau ir greičiau nustatyti įvairias diagnozes, o kraujo ištyrimas yra greičiausias ir efektyviausias būdas įvertinti organizmo būklę. Tiriant kraują, gaunama labai svarbi informacija, kuri padeda laiku ir tiksliai diagnozuoti įvairias ligas dar ankstyvoje stadijoje, todėl šie kraujo tyrimai Kaune itin vertinami mūsų klinikos gydytojų. Kraujo tyrimų rezultatai leidžia ne tik nustatyti ligą, bet ir paskirti tinkamą gydymą. Pagal rekomendacijas, reikia periodiškai atlikti profilaktinius kraujo tyrimus, juos rekomenduojama atlikti kas metus, o tam tikrais atvejais (sergant arba turint sveikatos problemų) ir dažniau. Kraujo tyrimai Kaune, „Šeimos klinikoje“ atliekami itin greitai ir tiksliai, tačiau svarbu žinoti, kad prastas pasiruošimas tyrimui gali lemti klaidingus tyrimo rezultatus ir jų interpretaciją. Kaip reikėtų pasiruošti kraujo tyrimui:

Idealu, jei kraujas imamas iš venos, pailsėjus, nevalgius, nesant emocinio susijaudinimo. Jei nėra galimybės tirti veninį kraują, kai kuriems rodikliams tinka ir kapiliarinis kraujas („iš piršto“), tačiau teisingai jį paimti yra dar sudėtingiau. Kraujo tyrimai Kaune esančioje „Rasos“ klinikoje tiek iš venos, tiek iš piršto, labai kruopščiai ištiriami, nuodugniai tiriant visas kraujo ląsteles.

Kraujo ląstelių tyrimo metu nustatomas absoliutus ir santykinis ląstelių kiekis kraujo tūryje. Tuomet, vertinamas rodiklių nuokrypis nuo normalių verčių, jų tarpusavio santykio pokyčiai.

Bendrieji kraujo tyrimai suteikia informaciją apie visas tris kraujo pagrindines dalis: raudonąsias kraujo ląsteles (eritrocitus), baltąsias kraujo ląsteles (leukocitus) ir krešėjimo plokšteles (trombocitus). Sumažėję raudonųjų kraujo ląstelių rodiklių pokyčiai byloja apie mažakraujystę, o jų padidėjimas gali rodyti skysčių trūkumą arba pernelyg didelį kaulų čiulpų aktyvumą. Sumažėję baltųjų kraujo ląstelių rodikliai rodo sutrikimus organizmo atsparumui, kuriuos dažnai sukelia kaulų čiulpų nepakankamumas, o dideli rodikliai būdingi įvairiems kūno pokyčiams, tokiems kaip fizinis sužeidimas, infekcijos arba kraujo vėžys. Trombocitų kiekio sumažėjimas ne visada reiškia prastą kraujo krešėjimą, o dideli rodikliai beveik visada rodo padidintą polinkį trombozėms. Be ląstelinės kraujo sudėties, laboratorijoje išmatuojama ir hemoglobino koncentracija kraujyje – tai pagrindinis rodiklis mažakraujystei nustatyti. Tikslūs kraujo tyrimai itin svarbus visiems šiems rodikliams įvertinti ir tai gali turėti įtakos organizmo gydymui.

Kitas greitas, neskausmingas ir informatyvus organizmo tyrimo metodas – ultragarsinis vidaus organų tyrimas. Jis be intervencijos leidžia įvertinti įvairių vidaus organų būklę. Tyrimas gali būti atliekamas tiek suaugusiems, tiek ir vaikams. Echoskopija Kaune, “Rasos klinikoje” atliekama skydliaukės, viršutinio pilvo aukšto organų, dubens organų, inkstų bei šlapimo takų organams.

Echoskopija arba ultragarsinis tyrimas – pasaulyje labai plačiai naudojamas medicininis tyrimas, kuriuo galima gauti labai daug informacijos apie asmens sveikatos būklę. Šio tyrimo metu yra naudojamos ultragarso bangos. Tai tokios garso bangos, kurių dažnis yra labai didelis, bet žmogaus ausis jų girdėti negali. Šios garso bangos sklinda iš specialaus prietaiso – echoskopo, kur bangos ir yra sugeneruojamos. Prietaisas turi specialų daviklį, kuris turi būti dedamas ant sudrėkintos odos. Gydytojas-echoskopuotojas echoskopijos metu specialiu vandens pagrindu pagamintu geliu turi patepti tiriamas vietas, nes ultragarsas geriau sklinda per skysčius. Echoskopo daviklyje yra pjezo kristalai, kurie, veikiami elektros srovės, generuoja ultragarso bangas, ir jos nukreipiamos į įvairius paciento kūno audinius. Susidūrusios su įvairaus tankumo audiniais bei skysčiais, bangos atsispindi ir grįžta į daviklį, kur jos paverčiamos elektriniais impulsais. Šie impulsai suformuoja pilką vaizdą ekrane. Pilkos spalvos atspalvius žmogaus akis skiria geriausiai, todėl gydytojas gali vaizdą analizuoti bei stebėti paciento organizme vykstančius ar įvykusius pokyčius. Klinikoje atliekama echoskopija Kaune itin vertinama dėl modernių prietaisų bei kitų privalumų.

Tyrimo privalumai:

Tyrimo trūkumai:

Vyresnio amžiaus žmonėms ultragarsinį tyrimą profilaktiškai rekomenduojamq atlikti 1 kartą metuose. Jaunesnio amžiaus žmonėms ultragarsinis tyrimas dažniausiai atliekamas tik kuomet atsiranda nusiskundimai, tokie kaip nemalonūs pojūčiai, skausmas, čiuopiami dariniai ar įvairūs sukietėjimai. Atvykite į mūsų kliniką Kaune ir profilaktiškai atlikite echoskopiją, net jei niekuo nesiskundžiate. Iš anksto diagnozuoti pakitimai gali užkirsti kelią ligos atsiradimui.

Kokie ultragarso skirtumai nuo rentgeno, magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimų?

Echoskopija yra visiškai nekenksminga, kadangi tyrimo metu naudojami ne spinduliai, o garso bangos. Rentgeno spinduliai yra jonizuojanti spinduliuotė, todėl šį tyrimą galima atlikti labai normuotai, vos kelis kartus per metus. Tuo tarpu, ultragarso tyrimus galima atlikti daug kartų, taip galima stebėti paciento organų būklę – ar gerėja, ar blogėja.

Echoskopu tiriami minkštieji audiniai, organai, sausgyslės, raumenys, raiščiai, meniskai, kraujagyslės ir kt. Sudėtingesnis tyrimas atliekamas oro turinčių organų, tokių kaip plaučių, skrandžio, žarnyno, kadangi ultragarsas blogai sklinda oru. Kaulų struktūra labai tanki, todėl ultragarso tyrimas nebūna efektyvus. Tokiu atveju, rentgeno pagalba galime ištirti plaučius, kaulus, žarnyną.

Magnetinis rezonansas taip pat nėra kenksmingas tyrimas. Jei po echoskopijos ar rentgeno tyrimų yra abejonių dėl paciento diagnozės, atliekamas magnetinio rezonanso tyrimas. Tai pats išsamiausias tyrimas, nes galima įvertinti ir kaulus, ir minkštuosius audinius. Vienintelė problema ta, kad šis tyrimas labai brangus bei užima daug laiko.

Kaip pasiruošti echoskopijai?

Prieš atliekant ultragarsinį tyrimą reikia tinkamai pasiruošti. Žinoma, jei tyrimas atliekamas skubos tvarka (jei staigiai prasidėjo skausmai arba traumų atvejais, tuomet vis tiek pacientas tiriamas, įvertinama, ar nėra laisvo skysčio, organų traumos požymių, apendicito, infiltratų, akmenligės). Echoskopija Kaune esančiose mūsų šeimos klinikose atliekama tiek bendrine, tiek skubos tvarka.

Kaip tinkamai pasiruošti echoskopiniams tyrimams:

Echoskopuojant, kiekvienas organas turi skirtingą jautrumą ir specifiškumą, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį. Pavyzdžiui, kasa lokalizuojasi po skrandžiu, o jei skrandyje bei žarnyne susikaupė daug dujų, kartais kasos iš viso negalima apžiūrėti, o kartais ji matoma ne visa, o tik dalimis. Tačiau, net ir tokiu atveju dar galima bandyti šį organą pamatyti pacientą vartant ant šonų, bandyti tirti stovint. Dažnai dujos pasislenka, ir taip pavyksta apžiūrėti. Dažnai dėl dujų susikaupimo, sunku vertinti ir antinksčius, dažnai pasitaiko, kad jie tiriant ultragarsu nėra įžiūrimi, tačiau yra atvejų, kai jų srityse atsiranda augliukai, o tuomet ultragarsu juos galima matyti bei įvertinti.

“Rasos klinikoje” Kaune ultragarsiniai tyrimai pacientams, turintiems siuntimą, atliekami nemokamai (prisirašiusiems pacientams).Žinoma, nei vieno medicininio tyrimo tikslumas nėra šimtaprocentinis, tačiau pasitelkus modernią techniką bei specializuotus gydytojus, galima diagnozes nustatyti itin tiksliai. Kauniečiams modernios technikos bei kompetetingų gydytojų toli ieškoti nereikia, šioje šeimos klinikoje Kaune atliekami visi reikalingi prieš tai minėti tyrimai, tokie kaip kraujo tyrimai bei echoskopija.